Usługi auto- skupu na Śląsku

Sprzedaj swój samochód natychmiastowo

Zamiast tracić czas, na działania związane z prywatną sprzedażą samochodu, zrób to od ręki korzystając z usług skupu aut! Średni czas, który jest potrzebny do tego aby sprzedać auto prywatnie to kilka miesięcy, z nami zrobisz to w jeden dzień. A cena jaką oferujemy jest równie atrakcyjna. Przecież ogłoszenia, fotografia samochodów, przygotowanie auta do sprzedaży, detaling, myjnia to spore wydatki, no i jakże cenny jest Twój poświęcony czas.

Zapomnij i o tym, sprzedaj auto od ręki z naszym wybranym partnerem- Auto skupem Schrott Śląsk. To profesjonalna firma, zajmująca się usługami skupu samochodów od 25 lat!

Otwórz stronę internetową Schrott, wybierz numer kontaktowy i połącz się z konsultantem do spraw sprzedaży. Przeprowadzi on dla Ciebie szybką wycenę Twojego samochodu.

Zadowolenie ze sprzedaży auta

Jeśli chcesz przeczytać, o ważnych aspektach związanych ze skupem i złomowaniem aut, mamy przygotowany dla Ciebie szybki poradnik. Ale wcale nie musisz tego robić! Wystarczy, że zadzwonisz, a powiemy Ci wszystko co musisz wiedzieć w temacie skupu aut.

Skup aut- pytania i odpowiedzi

Ile płacimy za skup aut?

Cena skupu aut jest uzależniona od takich czynników jak jego rocznik, marka, model oraz stan techniczny. Kompletność wyposażenia oraz sprawność. Nasz dział handlowy przeprowadza wycenę w oparciu o rynkową wartość auta, a w przypadku samochodów niesprawnych, starych i zepsutych poleca skorzystać z usług złomowania aut. Ceny jakie oferujemy są uczciwe- staramy się aby każdy klient był usatysfakcjonowany współpracą z naszą firmą.

Gdzie można sprzedać auto?

Działamy w sposób umożliwiający wybór klienta- możemy przyjechać po Twój samochód lawetą do transportu aut. Wtedy nasz obszar działania to cały Śląsk! Dojeżdżamy szybko i sprawnie do wybranego przez klienta miejsca. Samochodami poruszającymi się na kołach zapraszamy do naszej firmy w mieście Gliwice.

Czy warto skorzystać z auto skupu?

Oczywiście. Jest to usługa, która pozwala zaoszczędzić wiele czasu oraz środków, potrzebnych do sprzedaży auta alternatywnymi sposobami. Ogłoszenia, kartki oraz ulotki często spowalniają proces sprzedaży nawet do kilku miesięcy, a odbywanie jazd próbnych i umawianie się z potencjalnym kupującym to dodatkowy problem. Z nami sprzedasz swój samochód od razu.

Jakie dokumenty są potrzebne do sprzedaży?

Aby sprzedać auto na skupie niezbędnymi dokumentami będą te potwierdzające Twoją tożsamość- Dowód Osobisty albo Paszport. Jeśli samochód jest zarejestrowany na inne niż Twoje dane- zgoda właścicieli i współwłaścicieli na dokonywanie czynności prawnych związanych z autem. Dowód Rejestracyjny, Karta Pojazdu, oraz Tablice Rejestracyjne (mogą być zamontowane na samochodzie, bądź nie). W przypadku braku któregoś z wymienionych wyżej dokumentów warto skontaktować się z nami telefonicznie- pomożemy w ich osiągnięciu, pokierujemy do odpowiedniego Urzędu.

Ile czasu jest potrzebne na sprzedanie samochodu?

Gdy mamy komplet dokumentów i jesteśmy zdecydowani na skup aut albo usługi złomowania pojazdów pozostaje tylko dopełnić formalności. Po zaakceptowaniu oferty cenowej za Twój samochód umawiamy się wybranym przez Ciebie miejscu. Spisujemy umowę kupna sprzedaży na nasze dane firmowe. Taka obsługa zajmuje zazwyczaj nie więcej niż 15 minut. Warto telefonicznie ustalić dogodny termin i godzinę odbioru, jeśli to czas poza godzinami szczytu dojazd będzie dojazd będzie szybki i sprawny.

Czy jest możliwość odbioru auta lawetą?

W naszej ofercie jest odbiór samochodów za pomocą naszego transportu lawetą samochodową. Gdy z jakiś powodów nie chcesz poruszać się pojazdem po drogach publicznych- np. auto nie posiada ważnego badania technicznego, odbierzemy Twój samochód od Ciebie z każdego miejsca na Śląsku. Zdarzają się dni, gdy ogrom pracy jest znaczny, dlatego nie zawsze możemy to zrobić natychmiast. Prosimy o telefoniczną rezerwację terminu z wyprzedzeniem, by bezproblemowo skorzystać ze skupu.

Jak wygląda wycena auta?

Dział wycen handlowych zajmuje się uczciwym wycenianiem samochodów dla naszych klientów. Zależnie od rodzaju auta – mogą to być przecież również pojazdy inne niż samochód osobowy. Konsultant sprawdza dane m.in. w oparciu o rok produkcji, markę samochodu, pojemność skokową silnika, który auto posiada. Rodzaj skrzyni biegów- manualna bądź automatyczna. Atutem zwiększającym wartość pojazdu jest też jego doposażenie, czyli np. dodatkowy komplet kół, opony albo felgi. Sprawdzane są różne kryteria, aby solidność wyceny stała na najwyższym poziomie.

Jak można skorzystać ze skupu samochodów?

Najprościej będzie gdy odwiedzisz stronę internetową jednego z naszych certyfikowanych partnerów. Wybieramy do współpracy firmy, które swoją solidnością i doświadczeniem są w stanie obsłużyć każdego klienta w profesjonalny sposób. Po wybraniu numeru telefonu połączysz się z dedykowanym konsultantem, który pokieruję Cię przez proces sprzedaży i umówi się z Tobą na sprzedaż auta w siedzibie firmy, bądź przyjazd lawety. Możesz też wybrać sposób kontaktu poprzez formularz- lecz musisz przygotować się na to, że na odpowiedź poczekasz do 24h.

Czy można kupić części zamienne do samochodów?

Tak, nasza oferta obejmuje też auto szrot. Dział pomocy technicznej pomoże Ci w wybraniu oryginalnych bądź zamiennych części pasujących do Twojego auta. Można kupić całe podzespoły takie jak silniki, skrzynie biegów jak i drobne elementy wyposażenia pojazdu i jego wnętrza takie jak zaślepki, klosze, plastiki i tym podobne. Dostępne są również części blacharskie w różnych kolorach albo do pomalowania lakierem dobranym do Twojego samochodu. Istnieje możliwość zakupu także poprzez internet i kanały sprzedaży Allegro oraz Otomoto. Prowadzimy też sprzedaż stacjonarną w Gliwicach, gdzie można odebrać zamówione elementy osobiście.

Czy dostępny jest auto złom?

Nie każdy samochód to pojazd, który nadaje się do skupu aut. W odpowiedzi na zapotrzebowanie naszych klientów nawiązaliśmy współpracę partnerską z przedsiębiorstwem zajmującym się złomowaniem aut. Polecamy bezpieczne i fachowe usługi firmy zajmującej się kasacją pojazdów. W ich ofercie są atrakcyjne ceny za złom samochodowy, warunkowane masą własną auta. Warto zaznaczyć, że samochód oddawany do zezłomowania był kompletny i posiadał katalizator. W przypadku samochodów o niższej masie niż ta wskazana w Dowodzie Rejestracyjnym, cena za złomowanie pozostaje pomniejszona o odpowiednie wartości. Są to legalne usługi, potwierdzone zaświadczeniem o przyjęciu pojazdu do demontażu.

Czy auto musi posiadać sprawny akumulator?

Przyjmujemy samochody bez sprawnego akumulatora. Jeśli samochodem nie da się przyjechać na kołach do Gliwic, możemy zaoferować swój transport lawetą. Aby zweryfikować stan techniczny samochodu, w siedzibie naszej firmy zostanie zamontowana zastępcza bateria umożliwiająca zapalenie silnika. Cena za taki samochód zostanie pomniejszona o koszt części- posiadamy akumulatory różnych marek, o różnych pojemnościach, zazwyczaj jest to cena od 50 zł w górę. Można również zakupić u nas sprawdzony akumulator do innego auta. Dajemy gwarancję rozruchową lub bezpłatną wymianę w przypadku gdy okażę się, że zakupiona część jest wadliwa.

Czy skupujemy samochody dostawcze?

Nasz skup aut zajmuje się kupnem pojazdów wszystkich rodzajów. Również samochodów dostawczych, busów, vanów, półciężarowych. Cena za takie auto jest odpowiednio większa, bo znacząco zwiększa jest jego waga w stosunku do samochodu osobowego. Ma to znaczenie w przypadku wybrania usług złomowania aut. Jest możliwość odbierania od klientów samochodów ciężarowych i naczep. Z racji swoich gabarytów i masy transport takich pojazdów, zwłaszcza niesprawnych wymaga odpowiedniego przygotowania. Skontaktuj się z nami, a bez problemu zaplanujemy załadunek takiego auta sprzętem typu dźwig czy żurawiem samochodowym HDS.